Aktualności klubowe

Wracamy na fotel lidera: LKS Jawiszowice - Dalin Myślenice 2-3

autor Dalin Myślenice 01.05.2019 10:45
Zdjęcia wykonane przez Paweł Biela

Dalin Myślenice po spadku w tabeli na drugie miejsce wyruszył w ponad 60-kilometrową podróż do zajmujących 5 pozycję Jawiszowic, by tam rozegrać w ramach 22 kolejki spotkań zawody z tamtejszym LKS-em. Ostatecznie padło aż 5 bramek, a biało-zieloni zwyciężyli 3-2, po decydującej bramce Grzybka w 83 minucie.

Sędziowie: Michał Bobrek

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. W 4 minucie w zamieszaniu podbramkowym strzał oddał Korczyk. Bramkarz Dalinu Karol Wacławiec obronił go, jednak wobec dobitki Hałata był bezradny. 1-0 dla miejscowych. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później wracający po kontuzji Dawid Kałat zagrał na skrzydło do Jakuba Góreckiego. Ten z narożnika pola karnego mocnym strzałem dał wyrównanie Dalinowi. 1-1.

Bramki padały jak strzały z karabinu maszynowego. Kolejna w 19 minucie spotkania, kiedy to ze skrzydła piłkę wrzucił Jakub Górecki, a interweniujący niefortunnie Daniel Kabara wpakował ją do własnej bramki. 2-1 dla podopiecznych trenera Macieja Antkiewicza. Odpowiedź graczy z Jawiszowic była natychmiastowa i strzał Nagiego wylądował na poprzeczce. Szanse w pierwszej połowie miał wśród Jawiszowiczan jeszcze Korczyk, ale jego strzał pewnie obronił Wacławiec. Dalin miał również swoje szanse. Tutaj warta odnotowania jest główka Tomasza Pilcha, a także minimalnie niecelny strzał Mateusza Kawuli w 40 minucie zawodów.

Po zmianie stron trwała wyrównana walka w środku pola, aż w 58 minucie arbiter odgwizdał faul na Chrapku i pokazał na „wapno”. Nagi mocno uderzył w środek bramki i dał wyrównanie swojej drużynie. 2-2.

Do decydującej akcji całego spotkania doszło w 83 minucie, kiedy to wchodzący z ławki Adrian Grzybek wykorzystał błąd obrońców gospodarzy i strzałem w dalszy róg zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. 3-2 dla Dalinu. I tak zostało już do ostatniego gwizdka arbitra Michała Bobrka.

Tym samym Dalin powrócił na fotel lidera. Stało się tak, gdyż Jutrzenka Giebułtów zremisowała 1-1 na własnym boisku z Orłem Ryczów. Biało – zieloni mają dwa punkty przewagi nad Jutrzenką. Jawiszowice zajmują 6 pozycję, mając tyle samo punktów co wspomniany wyżej Orzeł. W zespole z Myślenic do gry po kontuzjach powrócili Dawid Kałat oraz Michał Górecki. Dalin w następnej serii spotkań podejmie Kaszowianke, a LKS wyjeżdża do Oświęcimia by tam rywalizować z miejscową Unią.